Македонија Топ вести

Филипче: Мора да се навикнеме да живееме со вирусот и да се штитиме постојано, само така може да излеземе од кризата

Навистина не е тешко да се следат и почитуваат овие три клучни мерки за заштита од коронавирусот. Едноставно немаме и не постојат други механизми за заштита. Мора да се навикнеме да живееме со вирусот и да се штитиме постојано. Само така може да излеземе од кризата, пишува на ФБ профилот министерот за здравство д-р Венко Филипче.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Словенечки граѓани од Македонија со конвој си тргнаа дома

saso user

Сведоци во одбрана на Боки 13 денеска на „Рекет“

saso user

Скопјанец пријавил дека три лица извршиле други полови дејствија над неговата малолетна ќерка

saso user