Македонија

Претпладне сончево со ветер , вечер ќе врне

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер од јужен правец. Кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе има врнежи од дожд, претежно во западните делови. Минималната температура ќе се движи од 7 до 15, а максималната од 22 до 29 степени. УВ индексот ќе биде 7.

Во Скопје слично  време со температура од 10 до 26 степени.

Според УХМР, утре ќе биде променливо облачно, на места нестабилно со пороен дожд и грмежи. Во следните денови, пак, претпладне ќе биде сончево со умерена облачност, а во попладневните часови ќе има локална појава на нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Болните од рак ќе примаат терапија и во Воена болница, Битола и во Штип

saso user

Скопјанец удрил во пешак на улицата „Душан Тасковиќ“

saso user

Ако имате отпад од берба јавете се кај Шилегов, не ги палете нивите, ќе ве снимат со дрон

saso user