Македонија

Николовски: Дали на иста маса со Мицкоски во ресторанот седеле и Зекиров и поранешен шеф на УБК?

Наместо сите заедно да работиме за подобра иднина, ние имаме лидер на опозиција кому кафеаните и теретаните му се поважни од здравјето на граѓаните.Тој е лицето на ВМРО-ДПМНЕ, тој е главата на партија која не почитува закони, која луѓето ги дели на ваши и наши, која помага само ако имаш партиска книшка, која потплатува судии, се заканува на новинари, прави црни листи за отстрел, списоци, тепа невини луѓе и студенти, притвора неистомисленици, порача генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Кривичниот суд ќе врши проверка за записникот од сведочењето на Камчев

saso user

И од изборот на првиот ревизор се направи криза во владината коалиција

saso user

Пендаровски: За трајно помирување потребна е ефикасна правда и државни институции со интегритет

saso user