Спорт

Меси тренира сам веќе втор ден

Лионел Меси не е дел од тимските активности на Барселона веќе втора последователна тренинг сесија, јавуваат шпанските медиуми.

Денес, како и во средата, капитенот на „Лос Кулес“ остана во фитнес салата за индивидуални вежби. Од „Камп Ноу“ не објавија ништо за причините и навивачите на каталонскиот тим се загрижени.

Првично, извори од клубот уверија дека Лео е здрав и ќе продолжи со тренингот според планот. Според „ТВ3“, сепак, „Ла Пулга“ се подложил на магнетна резонанца, која покажала повреда, што го става под знак прашалник за претстојниот натпревар со Мајорка на крајот на следната недела.

Семуел Умтити, Ансу Фати и Мончу тренираат на лесен режим поради неодамнешни проблеми.

Следната тренинг сесија на Барса е утре, а во недела фудбалерите имаат слободен ден.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

ФФМ со премија од 4 илјади евра за репрезентативците кои настапија против Летонија и Словенија

saso user

Kои се 20-те најголеми трошачи на трансфер пазарот последните 10 години

saso user

Вардар со три гола во второто полувреме до победа над Струга

saso user