Македонија

Кузеска негативна на ковид-19

Портпаролката на СДСМ Богданка Кузеска на Фејсбук објави дека е негативна на ковид-19.

– Негативен е тестот на ковид-19. Големо благодарам до сите кои ме контактираа и покажаа грижа за моето семејство и за мене. Таквата поддршка многу значи. На сите кои се во самоизолација и во исчекување, им посакувам добри вести. На тие кои се позитивни и се борат со вирусот, им посакувам брзо и лесно заздравување, напиша Кузеска.

Таа беше во самоизолација поради контакт со директорката на УЈП Сања Лукаревска, чиј тест покажа дека е позитивна на ковид-19.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

ИВЗ: Верниците дома да се клањаат, а не во џамија!

saso user

Над 160 казни за возачи во Скопје

saso user

Боки 13 и татко му на распит кај Русковска

saso user