Македонија

Без посета на гробиштата и црквите за Задушница и Духовден

Православните верници овој викенд за празникот Задушница и Духовден нема да може да ги посетат гробиштата и храмовите.

Забраната е согласно одлуката за забрана за движење на владата, а според која забраната важи од синоќа до 21 часот до понеделник до 5 наутро.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Удрил двајца пешаци во Тетово, па побегнал

saso user

ОХРИДСКАЈ го обзнанува „Охридски Рекет Јавна соба“, Шутка не ви бега….

saso user

Спасовски: Владата ќе реши кога ќе се отворат градинките, важно е да има верба кај граѓаните

saso user