Сцена

Цеца Ражнатовиќ стана баба: Се роди малиот Жељко ВИДЕО

Синот на српската фолк-пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ денеска стана татко.

Сопругата на Вељко Ражнатовиќ, Богдана на свет го донесе синот на кого ќе му го дадат името Жељко. Снаата на Цеца била примена во приватна болница во Белград рано наутро.

Славењето во домот на Ражнатовиќ може да почне.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Загина 21-годишниот актер од серијата „На седмо небо“

saso user

Дакота и Крис прегазиле жена на пешачки премин ФОТО

saso user

Р. Кели наплати по 100 долари од свои обожаватели за настап од 28 секунди

saso user