Македонија

Филипче: Зекири, неговата сопруга и тримесечната ќерка се хоспитализирани на Инфективна

Мухамед Зекири, неговата сопруга и нивната тримесечна ќерка Далиа се хоспитализирани на Инфективната клиника во Скопје, тие се во стабилна состојба и со висока температура, рече министерот за здравство венко Филипче.

Тој додаде дека се уште се тестираат луѓе кои се од кластерот на Зекири.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Османи: Ова е еден нов пик на епидемијата, вирусот ниту е победен, ниту е безопасен

saso user

Анагностопулу: Со отворање на амбасадите во Скопје и Атина правиме суштински чекор

saso user

Се утврдуваат контактите на починатата жена од Куманово

saso user