Свет

Трамп: По Линколн, јас сум најдобар за црнечкото население!

Американскиот претседател Доналд Трамп повторно изјави дека тој направил повеќе за црнечката заедница во САД од кој било претседател со „можен исклучок на друг републикански претседател, покојниот, голем, Абрахам Линколн“.

Трамп оцени дека тој направил повеќе за црната популација отколку што неговиот веројатен политички опонент на претседателските избори од Демократската партија Џо Бајден што направил за 43 години, јави Би Би Си.

Бајден го критикуваше Трамп дека ја искористил кризата за да им се допадне на своите приврзаници, велејќи дека тој „служи на страстите на неговата база“. 

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Има „јасна сличност“ во уривањто на авионите на „Етиопиан ерлајнс“ и на „Лајон ер“

saso user

Рeнџер турнат во езеро додека ги предупредувал посетителите во парк да држат дистанца (ВИДЕО)

saso user

Коронавирусот може да се шири и преку банкноти

saso user