Свет

Трамп: Здравиот разум налага да се повика Путин

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави денеска дека здравиот разум налага дека рускиот претседател Владимир Путин треба да биде поканет на Самитот на Групата седум индустриски најразвиени земји (Г7).

Трамп рече дека би било полесно да се решат многу прашања доколку Путин биде на состанокот..

– Многу работи за кои зборуваме се однесуваат на Путин – рече Трамп во интервју за „Фокс њуз“, додавајќи: „Нека биде тој таму, за да се заврши работата“. 

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Њујорк Тајмс: Колку има починати од ковид-19? Не прашувајте го Трамп!

saso user

Вакцина против сипаници или казна до 2.500 евра за родителите во Германија

saso user

Цела Шпанија на нозе – каталонските новинари наречени терористи

saso user