Спорт

Најдоцна до 12 октомври ќе се одигра последниот НБА натпревар

Деталите за проектот за продолжување на сезоната во НБА лигата станаа познати. Според ЕСПН, сезоната ќе продолжи на 31 јули, а седмиот натпревар од финалната плеј-оф серија ќе се случи најдоцна до 12 октомври.

Советот на НБА ќе се состане во текот на утрешниот ден за да го одобри конечниот план за продолжување на сезоната.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Солари: Реал имаше многу шанси да постигне гол и да стигне до финалето

saso user

Клајберн прогласен за МВП на „Фајнал фор“ во Евролигата

saso user

Барселона го скратува работното време и платите

saso user