Здравје

Во сок од јаболко додадете само еден зачин, за 2 месецa ќе се преполовите

Повеќето луѓе кои го пробале овој сок се задоволни од резултатите, па го откриеле своето искуство и точниот рецепт што го користеле. Некои дури за само два месецa и се преполовиле.

Потребни состојки:

– 240 милилитри зовриена вода
– 1 лажица сок од јаболко
– 1 лажица мелена чили пиперка
– сок од еден лимон и кора од еден лимон

Излупете го лимонот и кората прелијте ја со зовриената вода. По 10 минути додадете го сокот од лимон, сокот од јаболко и мелената чили пиперка. Пред секоја голтка, добро промешајте и испијте една чаша по секој оброк.

Како делува овој напиток?

Познато е и научно докажано дека лутата пиперка го забрзува метаболизмот и на тој начин го стимулира согорувањето на мастите во телото. Поради состојката капсаицин што ја содржи во себе, чили пиперката го стимулира нервниот систем да го загрее телото, што влијае на процесот на согорување на калориите.

Поликосанол од кората на лимонот помага во топењето на салото, својствата на сокот од лимон врз метаболизмот се надалеку познати, додека сокот од јаболко помага во разложувањето на мастите во организмот.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Не го доиш, зошто не го доиш?!?

saso user

Колку јагоди и цреши навистина смееме да изедеме?

saso user

Продава цвеќе за лекови за внучето болно од рак

saso user