Спорт

Клоп: Уште не сме шампиони, треба да работиме

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, побара од неговите избраници да не се опуштаат кога е во прашање борбата за на титулата во Премиер лигата, иако црвените имаат огромна предност пред конкурентите.

– Убаво е да се размислува за тоа, но сè уште не сме шампиони и тоа го знаеме. Знаеме дека сме многу блиску, но работата не е завршена. Сè уште не сме шампиони. Ливерпул мора да игра и да победи и на следните натпревари. Не сакаме да престанеме да победуваме по два или повеќе натпревара. Треба да работиме многу напорно, изјави Клоп.

По 29 рунди во Англиското фудбалско првенство, Ливерпул е лидер пред второпласираниот Манчестер сити со 25 бода предност.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Телеграф: Шкотска може да ја замени Русија на Еуро 2020

saso user

Фенербахче го победи Анадолу Ефес

saso user

Вардар доживеa тежок пораз од Кил во ЛШ

saso user