Свет

За Трамп гувернерот е виновен за грабежите во Њујорк

Претседателот на САД Доналд Трамп го критикуваше гувернерот на Њујорк, Ендру Куомо на Твитер по синоќешните протести во Њујорк за време на кои демонстрантите уништија имот и ограбуваа продавници.

– Њујорк е изгубен поради разбојници, бандити, радикалната левица и сите други форми на џган и ѓубриња, напиша Трамп на својот профил на Твитер, додавајќи дека гувернерот на Њујорк одбил да ја прифати неговата понуда за распоредување на членовите на Националната гарда.

– Градот Њујорк е искинат на парчиња – истакна Трамп во твитот, јави Си Ен Ен.

Гувернерот на Њујорк Ендру Куомо и градоначалникот Бил де Балзио воведоа полициски час вчера од 11 часот до 5 часот и денеска од 20 часот

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Стоун прогласен за виновен за неколку криминални дела

saso user

Сеул: Северна Кореја повторно лансира два непознати проектила

saso user

Во Канада се урна мал авион, има жртви

saso user