Урбани вести

ЗАПОЧНАА УПИСИТЕ НА УЧЕНИЦИ ВО ОМУ „МЕТОДИ ПАТЧЕ“

Основното музичко училиште „Методи Патче“ во период од 1-ви до 10-ти јуни врши уписи за ученици во  прво оделение за инструментите пијано и виолина и за четврто одделение  за инструментите:флејта, гитара,кларинет и хармоника.

Пријавувањето ќе биде по електронски пат на следниов линк: УПИС НА УЧЕНИЦИ ВО ОМУ „МЕТОДИ ПАТЧЕ“

Заинтересираните ученици за термините за аудиција ќе бидат дополнително информирани на телефонските броеви кои треба да ги приложат  во пријавата.

Дополнителни информации за уписите може да се добијат и на телефонскиот  број: 046 269 -139 

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Кривична пријава за охриѓанец поради сомнение за сторено казнено дело „узурпација на недвижности“

saso user

ОПШТИНА ОХРИД ИЗРАБОТИ ИНТЕГРИРАН КАТАСТАР НА ЗАГАДУВАЧИ НА ЖИВОТНАТА СРЕДИНА

saso user

РАСЧИСТЕНА ДЕПОНИЈАТА НА ПЛАЖАТА ЛАБИНО

saso user