Урбани вести

Ј.П.„Охридски Комуналец„ Од 1 јуни комуналниот отпад се подига од 06.00 часо

ј.П.„Охридски Комуналец„ ги известува граѓаните на општина Охрид дека согласно динамиката дефинирана во Програмата за работа за оперативната 2020 год.,  подигнувањето на комуналниот отпад во летните месеци и тоа почнувајќи од 01.06.2020 год. до 31.08.2020 год. ќе го спроведува почнувајќи од 06.00 часот наутро. Апелираме до граѓаните да го почитуваат воспоставениот комуналeн ред за подигнување на комунален отпад дефиниран за секоја урбана зедница, реон и приградска населба.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

НОВИ ТРОТОАРИ И КАНАЛИЗАЦИОНА МРЕЖА ВО ЛЕСКОЕЦ

saso user

Охриѓани, чувајте ги клупите и околината (ФОТО)

saso user

Велигденска честитка од градоначалникот на Општина Ресен, Живко Гошаревски

saso user