Видео Досие Македонија Топ вести

(Ексклузивно Видео) Резил држава , сите дивоградби во Авто Камп „Градиште“ Охрид.

Резил држава, поединците над државата ?Охрид наликува на дивиот запад , кој каде стигнал узурпирал земјиште , гради кој каде сака и колку сака?! Општината крева раце, државата си молчи , дивоградбиде никнуваат како печурки?! Состојбата во Авто Камп „ Градиште“,на површина ја извадија севкупната немоќ на државата пред поединци! дали поединци на високи државни позиции имаат личен интерес и токму од тие причини ,никој нема намера да се справи со узурпацијата ан државно земјиште и дивоградбите ?! дали с епремолчува во предизборен период ,за потоа објектите пост изборно да бидат легализирани на новата македонска „бела“ олигархија?!

Редакцијата ОхридСкај ,денес направи видео снимка со Дрон , на која снимка јасно се прикажани сите дивоградби во Авто Камп „Градиште“!Како тоа поедици си направиле на диво цели хациенди !? Кој дозволил некој за свој интерес да направи мала „Колумбија“ од Градиште?!

Погледнете го видеото:

 

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Во карантин во хотелот „Монтенегро“ 74 лица вратени од странство

saso user

Министерот Филипче го посети Здравствениот Дом во Крива Паланка и оствари средба со раководството и вработените во оваа јавно здравствена установа

saso user

Пратеникот Ацевски тврди: Не сум ја тепал сопругата, не сум повишил ни глас!

saso user