Македонија Топ вести

(Фото)Резил држава!Во Градиште и Кинески зид да изградат за институциите е невидлив??

З’ш да не ре!?Им се можиТ си праеТ.На фотографиите објавени на фејсбук статус на Ирена Ристиќ ,се гледа моменталната реалност која се случува во Авто Камп Градиште? Помина на ред багерчето ,го сруши во дел парапетчето,ама изникна нов ѕид ,не колку оној во Кина , но троа помал?! Кога си појак од државата или државата е премногу мачкана ,не зид , не бунгалови се ке изникни?! Резил држава.

Фотографија на Irena Ristic.

Фотографија на Irena Ristic.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Кинезите што го бркаа актерот Тоциновски приведени во полиција, им следи кривична

saso user

АВМУ: Казни за радиодифузерите кои ќе пуштаат политички спотови во кои има деца

saso user

Меѓународниот Аеродром Скопје ќе биде затворен од утре на полноќ

saso user