Спорт

Стив Неш е нов член во канадската спортска сала на славните

Поранешниот НБА кошаркар Стив Неш ќе влезе во „Куќата на славните“ во Канада.

Неш е осумкратен учесник во НБА Ол-стар дуелите, двократен МВП и трет по број на асистенции на вечната листа во историјата на НБА.

Во 2018 година, Неш беше вклучен во „Куќата на славните – Најсмит“.

Неш во својата дведецениска кариера има настапувано за Феникс санс, Далас маверикс и Лос Анџелес лејкерс.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Реал убедлив во дербито против Валенсија, голот на Бензема како од фудбалските учебници

saso user

Де Роси по 18 години ја напушта Рома

saso user

Флавио Бријаторе заведе 49 години помлада студентка ФОТО

saso user