Спорт

Изненадување за фановите на „Лед Цепелин“

На „ЈуТјуб“ каналот на легендарната музичка група „Лед Цепелин“ утре ќе биде објавен концертниот филм „Celebration day“.

Во целост ќе биде достапен за гледање од 21 часот. Инаку, станува збор за снимка од познатиот концерт што групата го одржа на 10 декември 2007 година во лондонската О2 Арена. Тогаш настапија членовите на оригиналната постава: Роберт Планд, Џими Пејџ и Џон Пол Џонс, а наместо покојниот тапанар Џон Бонам свиреше неговиот син Џејсон.

Тоа беше првиот настап на „Лед Цепелин“ по распадот во 1980 година. За влезници на концертот се пријавија повеќе од 27 милиони луѓе од целиот свет, а добитниците беа извлечени по пат на лотарија.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

ПСЖ понуди 60 милиони евра за Дибала, но тој сака да остане во друштво на Роналдо

saso user

Атлетико излегува против Барселона со целата офанзивна моќ

saso user

Матераци чекаше 14 години за да ја каже својата верзија за ударот со глава на Зидан

saso user