Спорт

Директорот на Интер: Икарди сака да остане во Париз

Спортскиот директор на Интер, Пјеро Аусилио зборуваше за напаѓачот на „нероазурите“ Мауро Икарди, кој е на позајмица во ПСЖ, како и за напаѓачот на Лајпциг, Тимо Вернер.

– Знам дека Икарди е среќен и сака да остане во Париз. ПСЖ може да ја искористи опцијата за откуп на играчот, кој истекува на 31 мај. Постои сума на која очигледно влијаеше и моменталната состојба во светот, па да видиме. Честопати разговараме со Леонардо, и знам дека играчот има потпишано договор што ќе му овозможи да остане таму. Ќе најдеме решение – изјави Аусилио.

Што се однесува до Вернер, секогаш го сакавме. Сепак, играчот нема да дојди во Интер. Јас ги знам причините, има неколку. Го познавам и мислењето на самиот фудбалер и неговата придружба. Точно е, тој има откупна клаузула, но тој нема да дојде, соопшти директорот на Интер.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Валверде: Нема идеален момент за одмор на Меси

saso user

Дел Потро имаше успешна операција на коленото

saso user

Милан ја спасува кариерата на лошото момче Јовиќ

saso user