Свет

Американските бомбардери што прелетаа над Скопје биле пресретнати од руски ловци ВИДЕО

Руската амбасада објави на Твитер дека двата американски бомбардери што денеска прелетаа над Скопје во знак на поддршка и добредојде за земјава во НАТО биле пресретнати од руски ловци над Балтичко море.

 

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Пилотите на паднатиот авион на „Етиопијан ерлајнс“ ја почитувале процедурата за итни случаи

saso user

Франција не предвидува враќање на децата на француските џихадисти затворени во Сирија

saso user

Германки бараат исплата оти се грижеле за своите деца за време на пандемијата

saso user