Мода

„Голите“ сандали се единствените потпетци кои им се потребни на жените

Маноло Бланик е дизајнер на совршени високи потпетици кои ги носат дамите низ целиот свет.

Неговото име во светот на модата значи ултимативен гламур и сексипил, а креирал и идеални сандали кои можат да ги заменат сите летни обувки што ги имате.

-Ако не сте љубителка на високи потпетици, а би сакале да имате едни за специјални прилики, тогаш „голите“ сандали со висина на петата од 7 cm се идеални за вас.Лесни се и отворени, совршени за топлите летни денови- вели Бланик,

Покрај „голите“ сандали, Бланик ги дизајнираше и „голите“ чевли, салонки кои исто така и ласкаат на женската фигура.

Ваквите „голи“ сандали најмногу ги обожаваат и сестрите Кардашијан.Сандалите визуелно ја издолжуваат фигурата и нозете изгледаат подолги, нешто што многу жени го посакуваат.

извор :Telegraf.rs

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Bonatti во Македонија со трендовска колекција за костими за капење лето ‘19

saso user

„Вог“ одлучи: Ова се најдобро облечените жени во 2019 година ФОТО

saso user

Life is a Rodeo, во продажба е новата колекција на DIAS најавена со моќна фотосесија

saso user