Спорт

Ибрахимовиќ се повреди на тренингот на Милан

Напаѓачот Златан Ибрахимовиќ се повреди за време на тренингот во Милан. Шведскиот фудбалер предвреме ја напушти тренинг-базата на тимот, објави новинарот Џанлука Ди Марцио.

Според првичните информации, Швеѓанецот е сериозно повреден. Ибрагимовиќ ќе помине лекарски преглед, по што ќе станат познати деталите за повредата.

Постои можност Ибрахимовиќ да ја оштети Ахиловата тетива. Ако ова се потврди, тогаш тој може да ја заврши кариерата.

На крајот на оваа сезона, Ибрахимовиќ ќе го напушти Милан. Затоа, ако повредата на 38-годишниот напаѓач е сериозна, тогаш тој можеби нема повеќе да игра воопшто.

Оваа сезона Ибрахимовиќ одигра 10 натпревари во составот на Милан, постигна четири гола и направи една асистенција.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Македонија со победа против Турција го потврди пласманот на ЕП 2020

saso user

Софија Кенин е новата шампионка на Австралија Опен

saso user

Серена закрепна и победи при враќањето на тениските терени

saso user