Бизнис

Царовска: Не се доцни со мерките, првите мерки од третиот сет ќе бидат преточени во уредба наредната недела

Вицепреиерката за економски прашања Мила Царовска, денеска ги отфрли тврдењата дека се доцни со економските мерки за справување со коронакризата, односно со третиот сет мерки.

Царовска, која е коносител на листата на СДСМ во ИЕ 1, денеска заедно со носителот на листата Никола Димитров беа на координативен состанок со кандидатите за пратеници од оваа изборна единица.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Заев најави раскинување на концесиите со каменоломите во Лабуништа

saso user

Заев најави повисоки пензии, БДП во првиот квартал е 4,1 отсто

saso user

„Орка Холдинг“ и „Аџибадем Систина“ донираа 325.000 евра за справување со коронавирусот

saso user