Македонија

Тело на скопјанец во распаѓање пронајдено во неговиот дом

Во СВР Скопје, вчера било пријавено дека на  улицата „Анастас Митрев“ од стан се жири непријатна миризба.

– Во станот во кој живеел У.И(42) при полициската интервенција  било затекнато телото на скопјанецот во фаза на распаѓање. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Скопје. По наредба на јавен обинител телото е предадено на обдукција, соопшти МВР.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Во завршните оценки ќе влезе и активното онлајн учество

saso user

Еве од кои општини се новите 24 случаи со ковид-19

saso user

Полицијата вчера во Скопје казни 62 возачи и 50 пешаци

saso user