Македонија

СДСМ од денеска и на албански јазик на Фејсбук

СДСМ од денеска е достапен и на албански јазик на социјалната мрежа Фејсбук. Со тоа ќе им овозможиме на граѓаните Aлбанци чиj мајчин јазик е албанскиот, полесен и еднаков пристап до сите официјални информации на партијата, како и навремено информирање за сите политики, ставови и активности, соопшти партијата.

-СДСМ посветено го спроведува концептот „Едно општество за сите” овозможувајќи на сите граѓани еднаквост при остварување на своите права.  Во иднина продолжуваме да воведуваме нови и полесни начини за комуникација со сите граѓани.

Фејсбук страницата на СДСМ на албански јазик е достапна на овој линк:  https://www.facebook.com/LSDMaqedoni/

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Кекеновски: Зошто Дескоска не бара екстрадиција на Груевски?

saso user

Шекеринска гостин на „Деновите на НАТО“ во Чешка

saso user

Ел Чека бара нов судија, поддржувачите извадија слики од ДУИ нарекувајќи ги криминалци

saso user