Македонија

Реисот Реџепи по вторпат застана на лудиот камен, се ожени со 50 години помлада жена

Поглаварот на Исламската верска заедница реисот Сулејман Реџепи по вторпат застана на лудиот камен. Како што пишуваат медиуми на албански јазик, Реџепи се оженил со 50 години помлада жена 24-годишната Емина Јетиши од Скопје.

Јетиши е активистка на ДУИ во Студеничани.

Од партијата потврдуваат дека Јетиши е новата сопруга на реисот кој има 74 години.

Фото: Tetovasot

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Османи: Успешни избори ќе бидат последниот аргумент да ја убедиме ЕУ дека имаме капацитет

saso user

Заев: Подготвни сме за владина коалиција со сите партии, освен со ВМРО-ДПМНЕ

saso user

Тешко повреден малолетник од Скопје, изгубил контрола над мопедот и паднал

saso user