Урбани вести

На граѓаните на Ресен им се делеа заштитни маски и флаери за подигнување на јавната свест за опасностите кои ги носи Корона вирусот

Денес, на повеќе повеќе локации низ градот Ресен, тимови предводени од актуелниот пратеник и кандидат за пратеник Бети Рабаџиевска Наумовска на ОО СДСМ – Ресен, делеа заштитни маски и флаери за подигнување на јавната свест за опасностите кои ги носи Корона вирусот, но и мерките како луѓето правилно да се заштитат.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

ЧЕСТИТКА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГЕОРГИЕСКИ ПО ПОВОД 8-МИ СЕПТЕМВРИ

saso user

ВМРО ДПМНЕ : Несовесното и неодговорно работење спротивно на Законите стана главна одлика за СДСМ и Константин Георгиески.

saso user

ПРИГОДНИ ЧЕСТВУВАЊА ЗА ЛИКОТ И ДЕЛОТО НА АНДОН КЕЦКАРОВ

saso user