Спорт

НБА преговара со Дизни за продолжување на сезоната на крајот на јули

Раководството на НБА почна преговори со Дизни за продолжување на сезоната, пренесува „ЕСПН“.

Станува збор за започнување натпревари на крајот на јули. Дизни е еден од двата најголеми телевизиски партнери на лигата.

Можеби ќе ве интересира

– НБА лигата, заедно со здружението на играчи, се во прелиминарни разговори со Дизни за продолжување на сезоната во НБА кон крајот на јули, соопшти портпаролот на лигата Мајк Бас.

Планирано е да се одржат натпревари во спортскиот комплекс „ESPN Wide World“ на Флорида. Здравјето и безбедноста на сите учесници останува наш приоритет, а ние работиме со експерти за јавно здравје и владини службеници за да развиеме сеопфатен пакет упатства за да осигураме дека се следат соодветни медицински протоколи и заштитни мерки, додаде Бас.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Потпретседателот на Барселона е позитивен на ковид 19

saso user

Гатузо: Изгубивме од Јуве поради наши грешки

saso user

Солскјер најави чистка во Јунајтед

saso user