Урбани вести

Лазаревска и Таневски од СДСМ на граѓаните им делеа флаери со најважните информации сврзани со корнавирусот

Под мотото: „Првата битка ја добивме“, но борбата не е завршена“, денеска кандидатите за пратеници на СДСМ од ОО во Охрид, актуелната пратеничка Жаклина Лазаревска и актуелниот претседател на СДСМ Охрид Лазе Таневски во соработка со Клубот на СДММ Охрид ја спроведоа акцијата за поголема информираност на граѓаните околу Ковид -19.

На две локации: Кеј Македонија и од Стара Чаршија до пазарот, Лазаревска и Таневски на граѓаните им делеа флаери со најважните информации сврзани со корнавирусот како и околу 1000 маски за еднократна употреба и подобра заштита од него. Поентата на средбите кои наидоа на позитивен одзив кај граѓаните беше заокружена со пораката: „Од нас зависи, сите да помогнеме во борбата со корона вирусот“.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Охрид нема и неможе да биде заложник на грипа од 30-тина узурпатори ,ма како и тие да се нарекуваат ,дали еснаф или некако поинаку

saso user

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГЕОРГИЕСКИ ВО РАБОТНА ПОСЕТА НА СОФИЈА

saso user

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГЕОРГИЕСКИ НАПРАВИ УВИД НА АКТИВНОСТИТЕ ЗА САНАЦИЈА НА КОЛЕКТОРСКИОТ СИСТЕМ

saso user