Спорт

Кедира: Мурињо е најдобриот со кој работев

Фудбалерот од средниот ред на Јувентус, Сами Кедира откри дека Жозе Мурињо е најдобриот тренер со кој работел во досегашната кариера. Двајцата беа заедно во Реал Мадрид.

– Имав одлични тренери во мојата кариера. Научив многу од секој од нив. Дури и ако не ми се допадна нешто за тоа како некој работел, секогаш наоѓав начин да најдам позитивни нешта. Бев најимпресиониран од Жозе Мурињо. Во 2010 година се преселив од Штутгарт во Реал Мадрид и таму тој ме научи многу работи на технички план. Тој веруваше во мене и ме разви како личност. Ние сè уште одржуваме во контакт и имаме одлична врска – призна Кедира.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Де Роси: Навивачите во Аргентина се најлудите

saso user

Саутгејт се инспирира од Сер Алекс Фергусон

saso user

Нејмар третпат ја тужи Барселона, сега бара 6,5 милиони евра

saso user