Македонија

Една и пол година затвор за дадилката што претепа дете во игротека

Една и пол година затвор доби дадилката што лани претепа дете во  игротека во трговскиот центар „Капитол“ во Аеродром.

Вака одлучил Кривичниот суд откако дадилката ја признала вината. Сега предметот по жалба е во Апелацискиот суд кој ќе треба да одлучи дали оваа казна ќе остане иста или ќе се промени.

Малтретирањето на детето беше снимено од безбедносните камери на игротеката.

Видеото беше  јавно објавено, по што обвинителството поднесе обвинение за дадилката.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Јанакиески: Амзоски на Боки 13 му дал 750.000 евра, а не 250.000

saso user

Кочан наредната недела може да добие упат за во затвор

saso user

Дане Талески е новиот национален координатор за НАТО

saso user