Спорт

Дражен Петровиќ меѓу најдобрите шутери во историјата на НБА, според Реџи Милер

Поранешниот играч во НБА, Реџи Милер, ја именуваше својата верзија на најдобрите пет шутери во историјата на најсилната светска кошаркарска лига.

Петтото место, според екс-играчот, го делат Дел Кари и неговиот син Стефан.

На четвртото место е Реј Ален.

Милер го постави легендарниот хрватски кошаркар, Дражен Петровиќ на третото место.

Познатиот снајперист му го додели второто место на Дејл Елис.

Прво место на списокот на Милер со најдобри стрелците го зазеде Лери Бирд.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

РК Еурофарм Пелистер елиминиран од Нексе во СЕХА

saso user

Kои се француските спортисти со највисоки плати?

saso user

Зидан подготвува револуција во Реал Мадрид

saso user