Свет

Голем пожар во Сан Франциско, гори градско обележје ВИДЕО

Повеќе од 125 пожарникари во Сан Франциско се борат со пожарот кој избил кај пристаништето „Рибарски прстен“, јавува CNN.

Поголем дел од пристаништето изгорело, но никој не е повреден. Локацијата целосно е евакуирана, а причината за пожарот сѐ уште е непозната.

Пожарот предизвикал делумно уривање на јужниот дел од зградата.

 

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

СЗО предупредува: Африка може да биде ново жариште на пандемијата

saso user

Контроверзниот професор Дидие Раулт тврди „епидемијата завршува“

saso user

Тестирањето на руската верзија на Интернет ќе започне во ноември

saso user