Спорт

Филип Талески потпиша за Вардар

Еден од најталентираните македонски ракометари Филип Талески потпишал едногодишен договор со Вардар, а информацијата ја потврдил и новиот спонзор Михајло Михајловски, пренесе порталот „СпортМ“.

Инаку, Талески потекнува од школата на Металург, а играше пет сезони во Германија. Тој се смета за еден од најталентираните ракометари.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Антиќ: Се трудиме да обезбедиме што повеќе клубови да излезат на меѓународна сцена

saso user

Шумахер не може да комуницира како порано

saso user

Озил го кани Ердоган за кум на свадба

saso user