Македонија Топ вести

Спасовски: Владата е прилично едногласна за полицискиот час за викендов

Владата денеска во 17 часот ќе одржи седница на која ќе решава за тоа дали ќе има и колкав ќе биде полицискиот час викендов, соопшти премиерот Оливер Спасовски денеска на прес-конференција.
Комисијата за заразни болести предложи да има полициски час од сабота во 19 часот до вторник во 05 часот.Владата денеска во 17 часот ќе одржи седница на која ќе решава за тоа дали ќе има и колкав ќе биде полицискиот час викендов, соопшти премиерот Оливер Спасовски денеска на прес-конференција.
Комисијата за заразни болести предложи да има полициски час од сабота во 19 часот до вторник во 05 часот.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Кој е Жарко за кого Боки 13 кажува на Камчев дека му завршил работа?

saso user

Заев: За 50% зголемено учеството на извозот во БДП

saso user

Груби ја поздрави оставката на Богоевски

saso user