Урбани вести

Засадени нови дрвја на патеката до Парк

Екипите на „Паркови и зеленило„ засадија нови садници на потегот од последниот етапен дел кој се реконструира на патеката од каналот Студенчишта до поранешниот хотел „Парк„ кај месноста Горица.

Засадени се 15 дрвја од видот каталпа. Овие атрактивни листопадни дрвја се карактеризираат со брз раст, крупен срцевиден лист  и широка крошна.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Од 5 ноември во НУ Библиотека „Григор Прличев“ во Охрид  Саем на книгата

saso user

ПРОШИРЕН ПАРКИНГОТ ПРЕД „ГОРНА ПОРТА”

saso user

ОХРИД УСПЕШНО СЕ ПРОМОВИРА ВО ИТАЛИЈА

saso user