Сцена

Дино Мерлин за првпат стана дедо

Познатиот босански музичар Дино Мерлин стана дедо за првпат. Имено, како што дознава „Дневни аваз“, неговиот прв внук дошол на свет пред неколку дена, кога се породила сопругата на неговиот син Хамза, Џенета Табаковиќ-Дервишхалидовиќ.

На новороденчето му го дале името Незир, по името на таткото на сопругата на Дино, Амела.

– Мајката и бебето веќе се дома и се чувствуваат одлично. Честитки пристигнуваат од сите страни – изјавил извор за „Аваз“.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Концертот на „Електрични оргазам“ во Скопје презакажан за 24 јуни

saso user

Холандските градови почнаа „битка“ за домаќин на Евросонгот 2020

saso user

Дрогирала и ограбувала богати клиенти, а сега стриптизетата ја тужи Џеј Ло

saso user