Македонија

Граѓаните во полициски час домашните миленичиња ќе може да ги прошетаат во три термини

Владата ги потсетува граѓаните дека за време на претстојниот викенд времето за прошетки на миленичињата останува во востановените термини.

– Граѓаните, во периодот кога важи забраната за движење, своите миленичиња ќе можат да ги изнесуваат наутро од 8 до 8.30 часот, потоа попладне од 15 до 15.30 часот, како и навечер од 20 до 20.30 часот, до 100 метри оддалеченост од живеалиштето и со примена на останатите мерки за лична заштита, соопшти владата.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Kерамички светилки од 4 век пр. н. е. во Хераклеја Линкестис

saso user

Милошоски: Катица Јанева и тимот обвинители треба да вратат 1.000.000 евра во буџетот

saso user

Спасовски: Владата ќе реши кога ќе се отворат градинките, важно е да има верба кај граѓаните

saso user