Спорт

Вертонген го напушта Тотенхем?

Дефанзивецот Јан Вертонген е близу да го напушти Тотенхем. На 30 јуни е датумот кога на играчот му завршува договор со клубот од Лондон.

Белгиецот би сакал да потпише нов договор со Тотенхем на две години и плата од 70 илјади фунти неделно, но раководството на Спарс сè уште не е подготвено да се согласи со овие услови.

Триесет и тригодишниот Вертонген е член на Тотенхем од 2012 година. Тој оваа сезона на 19 натпревари има еден гол и една асистенција.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Официјално идентификувано телото на Коби Брајант

saso user

Кој ги донел овие играчи во Манчестер Јунајтед?

saso user

Реал ги победи „фенерите“ на стартот на Евролигата

saso user