Спорт

Барселона нема да го продаде Гризман

Напаѓачот Антоан Гризман ќе остане во Барселона, објави „Мундо Депортиво“.

Каталонскиот клуб нема намера ниту да разговара за продажбата на францускиот фудбалер.

Претходно, имаше информации дека премиерлигашите Челзи и Њукасл се интересирале за Гриезман.

Исто така беше објавено дека играчот може да биде вклучен во договорот за евентуално враќање на Нејмар од ПСЖ.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Руни: Ако селектор на нашата репрезентација беше Гвардиола, ќе ги освоевме СП и ЕП

saso user

Меси ја спаси Аргентина од пораз на дуелот со Уругвај

saso user

Меси со ремек-дело против Ливерпул (ВИДЕО)

saso user