Македонија Топ вести

Агенција за управување на одземен имот на РСМ донира две возила на ЈП Охридски Комуналец Охрид

ЈП Охридски Комуналец Охрид, на одржаната 52 седница на Влада на РСМ, од Агенција за управување на одземен имот, доби две моторни возила, од марките „Кија“ и „Пасат“.

ЈП Охридски Комуналец Охрид, во март месец 2020 година, до  Агенција за управување на одземен имот на РСМ, испрати барање за донација на две моторни возила, за потребите на превоз на вработените во ЈП Охридски Комуналец Охрид.

Возилата од страна на  Агенција за управување на одземен имот на РСМ, на ЈП Охридски Комуналец Охрид, ќе му бидат предадени на 26-05-2020 година, од страна на директорот на  Агенција за управување на одземен имот Фатон Асани.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Еврејската заедница ги осуди антисемитските коментари на социјалните мрежи

saso user

Од утре попладне пак ќе врне, за викендот пообилни врнежи и грмежи

saso user

АЛКАЛОИД се пласира на четврто место на Европскиот Клупски Куп 2019

saso user