Мода Сцена

Има 70, а изгледа како да има 30 години: Модната дизајнера Вера Венг го стопираше стареењето ФОТО

Модната креатота, позната по својата линија венчаници за кои сонува секоја жена, изненади многумина со изгледот кога објави нови фотографии на Инстаграм.

Популарната американска дизајнерка со кинеско потекло Вера Венг и покрај тоа што на 27 јуни ќе наполни 71 година, изгледа неверојатно помладо, а многумина во коментарите ја прашаа како тоа го постигнува.

Таа е родена во 1949 година во Њујорк, на 17 години стана најмладата уредничка на популарниот моден магазин „Вог“, каде што работеше 17 години, по што замина да работи за Ралф Лорен, а две години подоцна, на 40-годишна возраст стана самостојна дизајнерка на најбараните венчаници во светот.

Вера Венг доби бројни комплименти под нејзините фотографии, па нејзините следбеници ја прашаа што пие за да одржи ваков неверојатен изглед.

 

 

 

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Северина го полуде Загреб ГАЛЕРИЈА

saso user

Бен Афлек призна: Разводот со Џенифер беше моја најголема грешка!

saso user

Почина актерот Гоце Влахов

saso user