Мода

Армани се сели во Милано

Светски познатиот моден креатор Џорџо Армани одлучи работните простории на својата куќа на високата мода во Париз да ги премести во Милано, Италија.

Седиштето на модната куќа е во француската престолнина од 2005 година, а отсега тие ќе ги претставуваат новите колекции во историската Палата Орсини во Милано. Претставувањето во блиска  иднина „нема да биде сезонско”, истакнува Армани.

Дизајнерот веќе откри и дека машките и женските колекции на Џорџо и Емпорио Армани ќе бидат претставени в септември, во Милано.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Life is a Rodeo, во продажба е новата колекција на DIAS најавена со моќна фотосесија

saso user

Линија на облека од остатоци од текстил претворени во модерни дизајни (ВИДЕО)

saso user

Ексклузивни фотографии од „Форбс Под 30“ наградите во Лондон

saso user