Мода

Следната „Недела на модата“ во Париз преку интернет-ревии

Новата „Недела на машката мода“ во Париз ќе се организира од 9 до 13 јули, и тоа како интернет-ревии. Тоа значи дека колекциите прет-а-порте за мажи, за сезоната пролет-лето 2021, ќе бидат прикажани во облик на филм или видео, соопшти Француската федерација за висока мода.

Поради пандемијата на новиот коронавирус, настанот првично планиран за 23 – 28 јуни, беше одложен.

Модната куќа „Сен Лоран” потоа соопшти и дека ги откажува сите недели на модата за 2020 година, поради корона-пандемијата. Италијанскиот дизајнер Џорџо Армани, кој е претставник за колекциите прет-а-порте во Милано и високата мода во Париз, од своја страна, во отворено писмо, исто така, повика „ненужното да биде откажано”.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Сто години убавина: Како се менуваа трендовите во шминкањето (Видео)

saso user

Лондонската модна недела отворена со дезени со сперматозоиди ФОТО

saso user

Линија на облека од остатоци од текстил претворени во модерни дизајни (ВИДЕО)

saso user