Мода

Гаќичките се толку мали што треба да се забранат- нова мода бикини за на плажа, а плажа нема!

Се уште е неизвесно кога ќе можеме да патуваме на море, а додека да дојде тој момент стигнува новата колекција бикини. Модните брендови и дизајнери  веќе ја претставија својата нова колекција, а судејќи по промотивните фотографии оваа година во тренд ќе бидат минијатурните бикини. Модата на топовите, кои ги покриваа целите гради помина, а познатиот бренд „Фешн нова“  ги покажа тигрестите бикини за машка фантазија.

Овие мини бикини се состојат од класичен горен дел, со тријаголници и ептен тсни танга гаќички, направени од мало парче ткаенина, само во интимниот дел.  Кога ја виделе новата колекција  многу корисници на Инстаграма  рекоа дека ова е најмал бикини кој некогаш го виделе и дека изгледа вулгарно.

“Гаќичките се толку мали што треба да се забранат”, рекол еден обожавател,   „Ова е шега?“,  „Да не се гаќичките обрнати? “, биле само дел од коментарите.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Сто години убавина: Како се менуваа трендовите во шминкањето (Видео)

saso user

Мачка ноншалантно прошетала по модната писта на Кристијан Диор ВИДЕО

saso user

„Паметен фустан“ покажува кога жената ја допираат без нејзина согласност ВИДЕО

saso user