Досие Топ вести

Иван Бабамовски-Кој е тој во оваа држава што од мене сака да направи идиот со сила , а притоа знае дека таквото нешто нема да му помине?!

Драги мои пријатели , јас сеуште и ако треба да останам сосема сам, ќе барам Владо Бучковски да биде испратен на изддржување на правосилана и извршна затворска казан за Организиран криминал , корупција и велепредавство на државата .Зашто е тој некој недопирлив пред законите на државата?За ваквиот однос на Бучковски ,мора да има одговорност и од владата1?Зошто Владо Бучковски е сеуште Професор на Правен Факултет „Јустинијан Прима“ во Скопје?За ова нешто мора да одговара и Деканската управаи онспекциските служби при МОН!?Исто така сметам од сите морални вредности,нема смисол за срам и беда и исто така , нема елементи за совесно извршување на одговорна функција-Професор на Правниот факултет.Со кое право ,криминалец,со криминално досие ,ќе му пише негативна оценка на еден чесен и лијален студент кој не одговорил на неговите прашања? Кој е тој во оваа држава што од мене сака да направи идиот со сила , а притоа знае дека таквото нешто нема да му помине?!Ако врхушката е склона да се криминализира е во корелација со поранешните и сегашните криминалци,корупционери , велепредавници, терориристи,заради поделбата на пленот , нека воопшто не сонуваат да идат на било кога и било какви избори.Мене ми е срам ,еден партиски идиот и криминалец да лицитира за името , јазикот,историјата и сојузништвото со соседите,на кои не им должиме ништо,за разлика од нивните долгови кон нас ,граѓаните и државата Македонија.Еве , незнам по кој пат се прашувам ,има ли пилот во нашиот авион кој се вика РСМ? Јас и без Бучковски и Бојко Борисов се гордеам што сум само Македонец,што говорам мој мајчин Македонски јазик,се гордеам со историјата на моите претци.

Како потомок на Антифашистичката коалиција на 9 Мај 2020 година ,ќе го прославам Јубилејот 75 години од победа на Фажизмот,а и членките на ЕУ,члениките на Фашистичката оска Рим-берлин-Токио ,нека си го покриваат срамот со денот на ЕУ?! Драги мои соборци од Шарената Револуција, драги мои соборци од Студенскиот Пленум,драги мои соборци средношколци и нивни професори,нашите заложби се загрозени од велепредавници,кој еве поединачно си ги покажуваат роговите и личната мизерија,која сакаат да ни ја потурнат како кукавичко јајце на национално самообезличување.Стево Пендаровски,ако за ЕУ биде услов откажување на она што не прави слободни луѓе со антифашистичка историја , јазик и национална грдост,таква ЕУ ,не ни е потребна!?Како цивилизиран граѓанин и интелектуалец со интегритет,во целост се заложувам за пријателски добрососедски односи со взаемно почитување и соработка и тоа без никакви уцени и навредливи и непримерно неморални уценувања и условувања.

ЛИЧЕН СТАВ НА ПРОФЕСОР ИВАН БАБАМОВСКИ

02-05-2020 година Скопје

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Поголемиот број заразени со ковид-19 го презакажа состанокот на Комисијата

saso user

Во Словенија од денеска најстрогиот Правилник – само 2 грама маснотии во храната

saso user

Бабиш: Европските политичари мора да си го одржат зборот!

saso user