Урбани вести

ОПШТИНА ОХРИД : ИЗВЕСТУВАЊЕ ЗА ЗАБРАНЕТО ПАРКИРАЊE

Поради изведување на планирани градежни активности, Општина Охрид упатува известување до сите сопственици на моторни возила и учесници во сообраќајот, да ги отстранат паркираните моторни возила и да не паркираат на булеварот „Туристичка“ на десната коловозна лента, на потегот од крстосницата со улица „Димитар Влахов“, од објектот на Гимназијата до делот покрај ОУ „Григор Прличев“.

Забраната за паркирање на овој потег ќе важи од утре 10.04.2020 година (петок) до завршување на градежните активности.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

ОПШТИНА ОХРИД ДЕЛ ОД ВЛАДИНИОТ ПРОЕКТ „МАКЕДОНИЈА БЕЗ КАЛ“

saso user

ЗАСИЛЕНА КОНТРОЛА НА ТУРИСТИЧКАТА ИНСПЕКЦИЈА

saso user

ОДБЕЛЕЖАН ДЕНОТ НА СЕСЛОВЕНСКИТЕ ПРОСВЕТИТЕЛИ СВЕТИ КИРИЛ И МЕТОДИЈ

saso user