Урбани вести

ИЗВЕСТУВАЊЕ ЗА ЗАБРАНЕТО ПАРКИРАЊE

Поради изведување на планирани градежни активности, Општина Охрид упатува известување до сите сопственици на моторни возила и учесници во сообраќајот, да ги отстранат паркираните моторни возила и да не паркираат на булеварот „Туристичка“ на десната коловозна лента, на потегот од крстосницата со улица „Димитар Влахов“, од објектот на Гимназијата до делот покрај ОУ „Григор Прличев“.

Забраната за паркирање на овој потег ќе важи од утре 10.04.2020 година (петок) до завршување на градежните активности.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

ВО САБОТА ЌЕ БИДЕ ВРАЧЕНА СВЕТСКАТА НАГРАДА ЗА ХУМАНИЗАМ

saso user

ПО ПРЕПОРАКА НА УНЕСКО ОПШТИНА ОХРИД ИЗГОТВИ РЕГИСТАР НА НЕЛЕГАЛНИ ГРАДБИ

saso user

Свечено одбележан патронатот на општина Дебрца

saso user